Publiczne Przedszkole w Żmigrodzie "Zielona Dolina"

Profil przedszkola

W „Zielonej Dolinie ” pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna kochająca pracę z dziećmi.

• Pracę nauczycieli wspomagają zawsze uśmiechnięci pracownicy obsługi.

• Panuje tutaj rodzinna atmosfera, której towarzyszy radość bycia razem.

• Wychowankowie naszej placówki osiągają dobre rezultaty w szkole.

• Praca wychowawczo-dydaktyczna oparta jest na sprawdzonych i nowatorskich metodach pracy z małymi dziećmi.

• Programem wychowania przedszkolnego wiodącym w naszej placówce jest : „Moje przedszkole”- wydawnictwa MAC

• Dzieci z naszego przedszkola prezentują w środowisku swoje osiągnięcia uczestnicząc w konkursach plastycznych, ekologicznych, sportowych.

• Na stałe w kalendarz uroczystości przedszkolnych wpisały się:

• Pasowanie 6-latków

• Andrzejki

• Wigilia grupowa

• Zabawa karnawałowa

• Dzień Babci i Dziadka

• Powitanie wiosny

• Pożegnanie 6-latków

• Festyn: „Ziemia Radosna Planeta”

• Festyn rodzinny z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca

• W przedszkolu odbywają się liczne przedstawienia teatralne.

Zajęcia dodatkowe:

• religia: 1 raz w tygodniu dzieci 5 i 6 letnie

• j. angielski: 2 razy w tygodniu ( dzieci 3-6 letnie ) - odpłatnie

• logorytmika: 2 razy w tygodniu ( dzieci 3-6 letnie ) - odpłatnie

• kurs tańca :1 raz w tygodniu ( dzieci 3- 6 letnie) – odpłatnie

• zajęcia z logopedą i pedagogiem 1 raz w tygodniu- bezpłatnie

Przedszkole „ Zielona Dolina” współpracuje z:

• Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Żmigrodzie

• Szkołą Podstawową w Żmigrodzie przy ulicy Batorego

• Nadleśnictwem Żmigród

• GOPS-em

• Szkołą Tańca- „ Kijkowski”

• Z panią Martą Jurecką- Nauka języków obcych

Wizja

Przedszkole promujące zdrowe życie w harmonii z przyrodą i środowiskiem społeczno – kulturowym.

Misja

Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny i radosny rozwój wszystkim swoim wychowankom.

Wspomagamy rozwój dziecka i rozwijamy jego zainteresowania środowiskiem przyrodniczym i społeczno-kulturowym zgodnie z jego wrodzonym potencjałem.

Jesteśmy dla dzieci i ich rodziców. W swoich działaniach kierować się będziemy szeroko pojętym dobrem dziecka i jego wzrastaniem w atmosferze wzajemnej akceptacji.

Chcemy, aby wychowanek naszego przedszkola był sprawny i posiadał wiedzę o zdrowym stylu życia, czuł się pewnie i bezpiecznie. Tolerował i akceptował innych.

Bogaty wachlarz oferty edukacyjnej pomoże naszym wychowankom pełnić różne role i obowiązki w szkole. Sprawiamy, że czują się one kochane i akceptowane. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale i do radzenia sobie z porażkami.

Szczególnie troszczymy się o zdrowie naszych wychowanków. Traktujemy każde dziecko indywidualnie. Cechuje nas dwupodmiotowość w kontaktach interpersonalnych.

Wychowanek naszego przedszkola

Wychowanek naszego przedszkola jest aktywny, sprawny, wesoły, otwarty na innych i twórczy.

Nabywa wiedzę o bezpiecznym i zdrowym życiu, dba o higienę i kulturę osobistą.

Rozumie i odczuwa potrzebę aktywnego przebywania na powietrzu.

Umie dostrzec piękno otoczenia i chronić je. Wyposażony w umiejętności i wiadomości chętnie idzie do szkoły.

Zna i akceptuje uniwersalne wartości społeczno- moralne i kulturowe takie jak: koleżeństwo, przyjaźń, dobro, zło, uczciwość, prawda, miłość, życzliwość, sprawiedliwość, wolność, pokój, itp.

Lubi swój dom i kocha rodzinę, umie współdziałać z innymi, szanuje cudzą własność.

Toleruje i akceptuje inność.

Przedszkole „Zielona Dolina”
     Jest  przedszkolem 8-oddziałowym.
     Przyjmuje dzieci w wieku 3-6 lat.
     Grupy wiekowe 3,4,5,6-letnie (25 dzieci w grupie)

Posiłki:

• śniadanie o godz. 900 -6-latki